Pokemon Go

Pokemon Go jest grą miejską przeznaczoną dla młodzieży korzystająca z rozszerzonej rzeczywistości. Gra ma na celu wyciągnąć młodzież z domów oraz zachęca do aktywnie spędzania czasu. Do gry zostały wykorzystane najnowsze technologie podczas których gracz spacerując po okolicznych miejscach może „złapać” pokemona, który wyskakuje mu na ekranie telefonu.

Aplikacja za pomocą lokalizacji GPS oraz aparatu w telefonie generuje świat w rozszerzonej rzeczywistości. Na podstawie lokalizacji gra generuje na mapie obiekty, między innymi sale walk oraz pokemony. Oprócz pokemonów można znaleźć także pokestopy, inaczej miejsca w których kryją się zazwyczaj różne ciekawe przedmioty, albo po prostu istnieją, aby zapolować na pokemona. Gra jest bardzo ciekawa oraz obszerna, bardzo łatwo wciągnąć się w tę grę.

Jednak aby grać w grę należy się poruszać, ponieważ nie łatwo znaleźć pokemony. Zazwyczaj są ukryte w jakiś szczególnych miejscach i trzeba się trochę nachodzić, aby jakiegoś znaleźć. Natomiast nie trzeba tracić nadziei. Dla nastolatków może okazać się to bardzo rozrywkową grą, która wymaga od gracza wyjścia z domu. Nie jest to też gra przeznaczona tylko dla młodzieży, ponieważ osoby dorosłe, także mogą czerpać radość z grania.

Poprzedni post Street Art – sztuka?
Następny post Znaczenia kolorów na liniach produkcyjnych i w automatyce