Nowa rozrywka dla wielu osób – o malowaniu obrazów po numerach

Malowanie obrazów po numerach to technika malowania obrazów farbami akrylowymi. W takim przypadku maluje się po polach, które oznaczone są numerami na podobraziu lub kartonie. W sklepie internetowym możesz zakupić zestaw do malowania, który najczęściej zawiera kilka pędzli, wzornik, który pokazuje poprawność twojego malowania oraz dodatkowe farby akrylowe. W ten sposób dzięki dołączonemu wzornikowi namalujesz obraz samodzielnie, który koniec końców będzie wyglądał jak arcydzieło.

Jak zacząć malowanie po numerach?

Zestaw na samym początku przypomina kolorowankę dla dzieci, chodź nieco się różnią. Zestaw zawiera płótno z numerkami, który dany numer odpowiada jaki kolor masz użyć do pomalowania danego miejsca. Nie jest to nic trudnego, malowanie po numerach brzmi dziecięce ale w taki sposób powstaje twój obraz krok po kroku.

Co będzie nam potrzebne do malowania?

Co tak naprawdę potrzebujemy do malowania obrazów po numerach?

  • szablon,
  • farby,
  • pędzel,
  • sztaluga.

Po skompletowaniu całego zestawu, który będzie nam potrzebny do malowania po numerach, zacznij malować.

Jak więc zacząć malować metodą po numerach?

Po pierwsze możesz sobie sprawę ułatwić i ułożyć sobie farby według numerów. Ułatwi ci to po prostu pracę, kolorujesz po kolei. Po drugie zacznij zawsze malować od górnego rogu może to być prawy lub lewy i kieruj się w przeciwną stronę, od której zacząłeś. Niezależnie od którego systemu zaczniesz malować, staraj się mieć uwagę na kilka wskazówek, a chodzi o m.in.:

  • przygotuj swoje odpowiednie miejsce pracy,
  • wyszukaj i przygotuj kubek na wodę do płukania pędzli,
  • przygotuj farby, te ktore ci kolory są potrzebne,
  • przygotuj płótno,
  • pamiętaj o regule kolejności rysowania,
  • ciesz się własnym pomalowanym własnoręcznie obrazem.

Przykładowy filmik z malowania obrazów po numerach znajdziesz na stronie www.dylemat.pl w specjalnym artykule na temat tego nowoczesnego hobby.

Jaka jest procedura malowania obrazów po numerach?

Możesz zacząć malować tak jak jest wskazane po numerach jak i metodą od linii po linii, od przodu do tyłu. Można również malować od jasnych kolorów do ciemnych.

Malowanie po numerach jest w zasadzie dla wszystkich osób, które chcą zacząć malować. Właśnie ten rodzaj malowania jest dziecinne proste i jest prostota malowania daje sporo satysfakcji. Na pewno w dzisiejszych czasach jest to hobby, które umili nam każdy wolny czas i to zarówno starszym czy młodszym miłośnikom malarstwa.

lekarz Poprzedni post Jak rozluźnić mięśnie?
Następny post Czym jest system DALI-2?