Sposoby na przekonanie bliskich do zdrowego stylu życia

Wszyscy życzylibyśmy sobie tego, by nasi bliscy byli zdrowi i by żyli jak najdłużej. Z bólem serca patrzymy więc na to, co umieszczają oni na swoich talerzach. Cierpimy, gdy opychają się fast-foodami albo słodyczami, bo obawiamy się tego, że taka żywność wywoła u nich śmiertelne choroby albo inaczej poważnie im zaszkodzi. Zdrowe odżywianie to coś, co powinno być stałym elementem życia rodzinnego.

Jak więc zachęcić do niego bliskich, którzy nijak nie interesują się światem dietetycznym?

Na pewno powinniśmy rozmawiać, ale musimy robić to umiejętnie. Nie narzucajmy bliskim swojego zdania. Możemy tłumaczyć i wyjaśniać im pewne rzeczy, ale zawsze róbmy to na spokojnie, aby nie postawić drugiej osoby w gorszej pozycji. Nie krzyczmy też, gdy zobaczymy, że nasze dzieci znów wracają ze szkoły z pustymi papierkami po zjedzonych batonikach. Nie oburzajmy się na to, ile kalorii i niezdrowych substancji spożywają nasi lokatorzy. Zamiast tego skupmy się na dostarczaniu im ciekawych informacji. Od czasu do czasu możemy zarzucić ich jakąś ciekawostką na temat konkretnego produktu. Powiedzieć, że zdrowe jedzenie działa np. antynowotworowo albo że orzechy włoskie są świetne dla włosów i stanu cery.

Starajmy się również rozprawiać ze pewnymi mitami, które urosły wokół tematu zdrowego odżywiania. Wciąż wielu osobom wydaje się przecież, że dobra dieta jest czymś trudnym, wymagającym, czasochłonnym i drogim. Niektórzy specjalnie z tych powodów nie zmieniają swojego trybu żywienia. Boją się, że będzie to zbyt duża i negatywna zmiana w ich życiu. Próbujmy więc na co dzień pokazywać innym, że zdrowe jedzenie może być i tanie, i proste, i bardzo smaczne. Od czasu do czasu przygotujmy dla rodziny jakąś zdrową potrawę.

Więcej artykułów, o różnych aspektach treningów i odchudzania, znajdziesz w serwisie www.czemu.pl.

Nie zmuszajmy ich do jedzenia, ale po prostu zaproponujmy im jakąś lepszą opcję. Zdrowe odżywianie nie musi wcale polegać na codziennym jedzeniu piersi z kurczaka, ryżu i brokułów. W dobrej diecie znajdzie się miejsce nawet na fit ciasta czy inne podobne przysmaki.

siatkowka-gra Poprzedni post Czy można zarobić na grze w siatkówkę
Następny post Akcesoria przydające się podczas morsowania