Akcesoria przydające się podczas morsowania

Jak zacząć morsować? Nic w tym trudnego. Wystarczy udać się nad jakąś wodę, ściągnąć z siebie ubrania i… wejść do wody, a następnie wytrzymać w niej przynajmniej tych kilka minut, a może i dłużej. Człowiek z natury lubi sobie jednak ułatwiać te wszystkie aktywności, które z pozoru są dla niego trudne lub wymagające.

Morsowanie – jakich akcesoriów potrzebujesz?

Zanim zacznie morsować, najprawdopodobniej uda się zatem do sklepu sportowego albo rozpocznie zakupy online, by w ten sposób zaopatrzyć się w rozmaite przyrządy dedykowane morsom. A niektóre z nich rzeczywiście mogą się przydać nawet osobom początkującym. Doświadczeni też z nich korzystają. To znaczy, że morsowanie dzięki tym akcesoriom staje się łatwiejsze albo przynajmniej mniej bolesne i niewygodne.

Najważniejszy bez dwóch zdań jest po prostu strój kąpielowy. W przypadku kobiet najlepszy będzie ten jednoczęściowy, gdyż osłoni on największą ilość ciała. Mężczyźni powinni postawić natomiast na dopasowane do ciała kąpielówki. Co prawda na plażach dużo częściej można spotkać panów w szortach, ale w przypadku morsowania wygląd stroju schodzi na dalszy plan, a liczy się jego funkcjonalność. Obcisłe kąpielówki są natomiast bardziej praktyczne, ponieważ nie gromadzą one wody i zawsze szybko można je ściągnąć, gdy już wyjdzie się z jeziora bądź morza.

O tym powinieneś pamiętać jeśli chcesz morsować

Morsowanie kończy się zawsze przebraniem się w ciepłe i suche ubrania. Po wyjściu z wody trzeba zatem czymś się wytrzeć, tak więc konieczne jest zabranie ze sobą jakiegoś dużego i dobrze chłonącego wilgoć ręcznika. Warto mieć również specjalne buty przeznaczone do wchodzenia do wody. Niby nie są one absolutnie niezbędne, ale jednak pomagają zadbać o własne bezpieczeństwo, ponieważ chronią stopy przed skaleczeniem, a jednak nigdy tak do końca nie wiadomo, co kryje się nad nie jeziora bądź morza. Lepiej więc od razu dmuchać na zimne.

A oprócz butów do wody w torbie morsa powinny pojawić się również akcesoria mające na celu dogrzać konkretne partie ciała, czyli szalik, rękawiczki oraz czapka. Z takim ekwipunkiem można już spokojnie morsować i cieszyć się każdą chwilą spędzoną w zimnej wodzie.

Więcej artykułów dotyczących różnych dyscyplin sportowych znajdziesz w serwisie https://www.echa.pl/.

 

Poprzedni post Sposoby na przekonanie bliskich do zdrowego stylu życia
zel Następny post Główne cechy żeli energetycznych dla kolarzy