Dołącz do nas

LifeStyle

Street Art – sztuka?

Street art, inaczej sztuka ulicy to termin, który wbrew pozorom dopiero dość niedawno na stałe zagościł w spisie treści większości słowników. W telegraficznym skrócie jest to dziedzina sztuki nowoczesnej obejmująca dzieła tworzone w przestrzeni publicznej, czyli np. na murach kamienic, ścianach klatek schodowych czy chociażby wagonach kolejowych…

Warto zaznaczyć, iż „sztuka ulicy” nie ma nic wspólnego z wandalizmem, paradoksalnie większość prac jest tworzona bez wymaganych pozwoleń, lecz niosą one swoiste przesłanie odnoszące się do problemów otaczającego nas świata, to różni street art od graffiti, które z reguły niesie za sobą wulgarną treść. Street art nie zakłada z góry narzuconych technik bądź treści. Artyści tworzący uliczną sztukę działają w myśl przysłowia: „Wolnoć, Tomku, w swoim domku”. Bez wątpienia sprawia to wręcz idealne warunki do przedstawienia przez twórcę swojego indywidualnego przesłania. W dobie wszechobecnego konformizmu twórcy street art’u dają nam szansę swoistego poszerzenia horyzontów.

Zdecydowanie można stwierdzić, iż obecnie street art jest jedną z najczęściej uprawianych rodzajem sztuki… Większość z artystów pozostaje anonimowych, tworząc pod przeróżnymi pseudonimami-nie inaczej jest ikoną ulicznej sztuki popularnym „Banksy”.

Czytaj więcej

LifeStyle

Modny gadget

Czy lubisz trenować i szukasz modnego gadżetu? A może masz ochotę spędzić czas na innej aktywności niż sport? Doskonale nadadzą się do tego okulary RayBan, w których będziesz wyglądać naprawdę stylowo. Wykorzystaj również modny smartwatch, dzięki któremu sprawdzisz to jak szybko pokonujesz trasę podczas nordic walking albo w trakcie wycieczek rowerowych.

Jeśli nie interesuje inna forma spędzania aktywności, czas na skuter albo na hulajnogę. Styl życia, na który zdecydujesz się może dać Tobie nowe, cudowne doznania. Doskonałym sposobem nowego stylu życia jest zagranie w POKEMON GO- grę młodzieży albo wykorzystać street art. – sztukę wyrażania. Nie zwlekaj zbyt długo, zdecyduj się na taką aktywność, która sprawi, że poczujesz się nie tylko spełnioną, ale przed wszystkim szczęśliwą osobą.

W tym momencie nie znaczenia ani Twój wiek, ani twoja płeć, czy też miejsce, w którym mieszkasz. Wszystko zależy tylko od Ciebie i od tego, czego tak naprawdę pragniesz. To naprawdę niesamowite, że Twoje możliwości i wybory leżą w zasięgu Twojej ręki. Posiadając modny gadżet, możesz poczuć się jak król albo królowa życia. Dzięki modnemu gadżetowi możesz zrealizować każde marzenie, nawet to najmniejsze.

Czytaj więcej

Popularne